2013 Türkiye Bursları Lisanüstü Başvuruları

Aşkabat Büyükelçiliği 04.03.2013

2013 Türkiye Bursları Lisansüstü Başvuruları Başladı (Son başvuru tarihi: 31 Mart 2013)

Türkiye'de yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için burs fırsatı!

Dünyanın her ülkesinden başarılı binlerce öğrenciyi geniş burs imkânlarıyla Türkiye'nin en kaliteli üniversitelerinde yüksek lisans ve doktora eğitimine davet ediyoruz.

Türkiye'nin dünya standartlarına sahip en iyi üniversitelerinde siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, hukuk, mühendislik, İslami ilimler, tarım, iktisat, medya ve iletişim, tarih, sosyoloji, mimarlık, dilbilim ve daha pek çok alanda lisansüstü eğitim alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Türkiye Bursları internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz:
www.turkiyeburslari.gov.tr

Başvuru Şartları

Bir lisans programından mezun ya da bu akademik yıl sonunda mezun olabilecek durumda olan adaylar Türkiye Burslarına başvurabilecektir.

Adaylardan yüksek lisansa başvuracakların 01.01.1983; doktoraya başvuracakların 01.01.1978 veya daha sonrası doğumlu olmaları şartı aranmaktadır.

Ayrıca adayların başvuracağı düzeyde Türkiye'de bir programda halen eğitim görmemeleri gerekmektedir.

Bursların Kapsamı

• Aylık burs

• Üniversite öğrenim harcı

• Sağlık sigortası

• Yurt

• Türkçe eğitimi

• Geliş-gidiş (İlk kayıt ve mezuniyet) ulaşım desteği

Başvuru

Başvurular www.turkiyeburslari.gov.tr veya www.trscholarships.org internet adresleri aracılığıyla yapılabilir. İnternet üzerinden başvuru yapacak adaylar, öncelikle kullanıcı adı ve şifre alarak yeni bir başvuru hesabı oluşturacaktır. Sisteme bu hesapla giriş yapan adaylar başvuru formunu doldurduktan sonra istenen belgeleri sisteme yükleyerek başvurularını tamamlayacaklardır.

Applications To 2013 Türkiye Scholarships For Graduate Programs Are Open (Deadline for Applications: March 31, 2013)

A great scholarship opportunity for those students who wish to enroll in postgraduate or doctoral programs in Turkey!

We invite the successful students from all around the world for the post graduate and doctoral programs at the top universities in Türkiye with attractive scholarship opportunities.

You can enroll post-graduate or doctorate studies at the world-class universities in Türkiye in a variety of programs including, but not limited to political science, international affairs, law, engineering, İslamic Studies, Agriculture, Economics, Journalism, History, Sociology, Architecture and Linguistic Studies.

For more detailed information you can visit Türkiye Scholarships web-site at:

www.turkiyeburslari.gov.tr

Application Requirements

Candidates who have graduated or to be graduated by the end of this year from a BA program are eligible to apply for the Türkiye Scholarhips.

Candidates who wish to apply for the post-graduate programs should be born not earlier than 01.01.1983, and for the Doctoral Program not earlier than 01.01.1978.

Furthermore, the candidates should not already be studying in a related program currently in Turkey at the level they wish to apply.

The scope of the scholarship

· Monthly stipend

· University Education Fee

· Health Coverage

· Residence (Dormitory)

· Turkish language training

· Two-way travel costs for the first enrollment and graduation times only.

Application procedure

The applications will be received through the web-sites www.turkiyeburslari.gov.tr or www.trscholarships.org. Those who apply through internet will be required to obtain a user name and a password by creating a new account. Once the applicants log into the system with this account they will finalize their applications after filling out the application form and uploading the required documents on to the system.

 

Pazartesi - Cuma

08:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00

Büyükelçiliğimizin bulunduğu Göroglu Caddesi'nin eski adı olan "Şevçenko" olarak geçmekte olup Büyükelçiliğimizin sokak adı ve bina numarasıyla birlikte "Şevçenko 9" olarak tarif edilmesi kolaylık sağlayacaktır.
Ticaret Müşavirliği, Din Hizmetleri Müşavirliği, Kültür Müşavirliğimiz "Kültür Merkezi" olarak bilinen ayrı bir binada bulunmaktadır (Göroglu Caddesi 41, Ertugrul Gazi Camii'nin yanı).
1.1.2018 Yılbaşı
8.3.2018 Uluslararası Kadınlar Günü
21.3.2018 22.3.2018 Bahar Bayramı (Nevruz Bayramı)
18.5.2018 Anayasa ve Bayrak Günü
27.9.2018 Bağımsızlık Günü
6.10.2018 Hatıra Günü
12.12.2018 Tarafsızlık Günü