Türkiye Cumhuriyeti

Aşkabat Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

2015 Yılı Genel Seçim Tarihleri Hakkında Duyuru , 03.03.2015

Değerli Vatandaşlarımız,

 2015 Yılı Milletvekili Genel Seçimlerinde Türkmenistan’da ikamet eden vatandaşlarımızın T.C. Aşkabat Büyükelçiliği Kançılarya Binasında (Shevchenko No:9, Aşkabat) 29-31 Mayıs 2015 tarihlerinde 10:00-19:00 saatleri arasında oylarını kullanmaları mümkündür.

 Türkmenistan’da kurulacak sandıklarda oy kullanılması için "Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olunması, bunun için de adres beyanında bulunulması gerekmektedir. “Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olup olunmadığının vatandaşlarımız tarafından Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın internet sitesinden (http://www.ysk.gov.tr) kontrol edilmesi önem arzetmektedir.

 Yurt Dışı Seçmen Kütüğü 14 Mart 2015 Cumartesi günü YSK’nın internet sitesinde ilan edilecektir. www.ysk.gov.tr internet adresinden kontrol edilen seçmen bilgilerinde adres beyanının hatalı olduğunun tespit edilmesi halinde, 14-27 Mart 2015 tarihleri arasında Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesine şahsen müracaat edilerek itiraz başvurusunda bulunulabilir. İtiraz başvurusu için son gün 27 Mart 2015 (Türkiye saati ile 17.00) olup bu saatten sonra itiraz başvurusu kabul edilmeyecektir. İtiraz başvurularının şahsen yapılması gerekli olup, posta ile itiraz başvurusu yapılması mümkün değildir.

 Ayrıca, Yüksek Seçim Kurulu tarafından hazırlanan yurtdışı seçmen bilgilendirme kamu spotuna aşağıda kayıtlı linkten ulaşılabilir.

 https://www.youtube.com/watch?v=9Z9ABvh3XTA&feature=youtu.be

 Saygıyla duyurulur.

T.C. Aşkabat Büyükelçiliği